‘Ik ben geen trainer die spelers snel wisselt’, reageerde Van Marwijk op het vroegtijdig naar de kant halen van Lurling, ‘maar dit keer kon het niet anders. Anthony ging steeds onzekerder spelen. Hij maakte daardoor ook steeds meer fouten, waaronder één die de inleiding vormde voor het tegendoelpunt. Toen heb ik hem naar de kant gehaald, want ik vond het te gevaarlijk worden’.
Van Marwijk wisselde ook in het belang van de speler zelf, die z’n draai nog niet heeft weten te vinden in De Kuip. ‘Ik heb hem min of meer uit z’n lijden verlost. Kijk, dat Lurling goed kan voetballen is mij al vroeg duidelijk geworden, maar tot nu toe komt het er op het hoogste niveau nog niet uit. Dan kun je iemand laten staan tot het beter wordt, maar op een gegeven moment houdt het op. Dan moet je als trainer ingrijpen. Het is vervelend, maar dat hoort ook bij het voetbal’.
Van Marwijk heeft Lurling nog niet afgeschreven. Integendeel zelfs. ‘Ik heb nog steeds veel vertrouwen in de voetbalcapaciteiten van Anthony. Dat hij die heeft staat voor mij als een paal boven water. Alleen verkeert hij nu in een vormcrisis. Als je hem ziet lopen lijkt het of hij niet vooruit komt, alsof hij lood in z’n schoenen heeft. Dat is een heel vervelende situatie. Hij zal die zelf moeten zien op te lossen’.
Follow Feyenoord on social media