Image without alt
Feyenoord 1

Feyenoord Academy scoort ook op school

De voetbaltalenten van Feyenoord Academy scoren niet alleen op Varkenoord, maar ook in de schoolbanken. Liefst 24 spelers en speelsters van de jeugdopleiding van Feyenoord hebben hun opleiding afgesloten met een diploma op zak. Eén speler spreidt zijn examen en heeft nu het eerste deel achter de rug.

Rob Kurvers, studiecoördinator van Feyenoord Academy, is zeer tevreden met het aantal geslaagden. ‘De leerlingen kregen dit jaar voor het eerst weer te maken met een volledig examenprogramma, zonder enige tegemoetkoming. Zeker in combinatie met ons Topsportprogramma betekende dit voor de spelers en speelsters dat zij flink aan de slag moesten. Wanneer wij zien dat zij ook buiten het veld het beste uit zichzelf willen halen en uiteindelijk met dit resultaat komen, mogen we daar zeker trots op zijn.’

‘Het overgrote deel van onze spelers en speelsters volgt hun onderwijs op Thorbecke Voortgezet Onderwijs’, vervolgt Kurvers. ‘Dit is de school waarmee reeds een jarenlange samenwerking bestaat. Thorbecke stelt ons in staat om maatwerk te bieden zodat sport en onderwijs hand in hand gaan. Naast Thorbecke natuurlijk ook een woord van dank richting de andere scholen, die het onze spelers en speelsters mogelijk hebben gemaakt om sport en studie te combineren. We moeten hierbij denken aan de internationale school in Rotterdam (NAISR), ROC Albeda en enkele scholen in de regio, die met name voor het examenjaar maatwerk hebben geleverd.’

Ook de zogenoemde profdagen voor de teams vanaf Onder 17 zorgen voor een upgrade in het onderwijsklimaat op Varkenoord. Tijdens de profdagen verblijven de spelers de hele dag op Varkenoord en volgen ze daar ook hun lessen onder begeleiding van studiecoaches en docenten van Thorbecke. De profdagen maken het voor de spelers makkelijker om hun voetbalcarrière en hun opleiding te combineren.

Gelet op het feit dat een carrière als profvoetballer niet voor iedereen is weggelegd, ziet Feyenoord Academy het als haar verantwoordelijkheid om jeugdige voetballers te helpen in het opbouwen van een maatschappelijke carrière naast het veld. Daarbij staat individuele ontwikkeling altijd voorop, omdat elke jeugdspeler zowel in het voetbal als in het onderwijs zijn/haar eigen niveau heeft.

Feyenoord Academy en Thorbecke Voortgezet Onderwijs werken sinds 1995 met elkaar samen, waarbij beide partijen continu streven naar een perfecte afstemming tussen onderwijs en topsport. In de beginjaren betekende dit dat jeugdspelers hun trainingen volgden in de buurt van school op de velden van Alexandria’66. Vanaf 2000 trainen alle jeugdspelers op Varkenoord, terwijl ze al hun lessen op school volgen. Sinds 2015 verzorgt Thorbecke steeds meer lessen op Varkenoord.

Feyenoord Academy feliciteert de volgende spelers en speelsters met hun diploma:

GYMNASIUM:

Sara Nelis

VWO:

Mannou Berger

Nienke Mulder

Emma Spanovic

Nikki Vrij

HAVO:

Djennah Cherif

Lucas Diniz Lima

Summer Haesakkers

Lucy Heij

Eline Oudejans

Alissa Perenboom

Diego Rambocus

Sebastiaan Soetekouw

Storm Vloemans

MAVO:

Jessy Basfielt

Rayan Boulahrouz

Dechamailyy Lont

Jayda Vinckers

Reuben Thomas

VMBO:

Troy Moses

Luna Vletter

Aymen Sliti

MBO:

Jada Conijnenberg

Romee van de Lavoir

Hoofdpartner

Strategische partners

 • Castore
 • TOTO
 • QTerminals
 • Prijsvrij
 • Heineken
 • EuroParcs
 • D&R Group
 • Verloning[language]
 • LyondellBasell
 • BMW Breeman
 • VriendenLoterij
 • Univé
 • AD
 • RET
 • Knaken

Eredivisiepartner

 • ESPN